MASÁŽE


Masáž lávovými kameny  


Je to zcela zvláštní druh masáže. Lávové kameny jsou jednou z nejluxusnějších, nejúčinnějších a nejpříjemnějších druhů masáží. Vychází ze znalostí a vědění starých mnoho tisíc let. Jednou z nejdůležitějších složek jsou masážní lávové kameny. Jde o kameny vzniklé z vulkánové činnosti, obsahující minerální a chemické prvky vzniklé za vysokých teplot, tudíž mají vysoké relaxační účinky. A to jednak pro své léčivé vyzařování - mají vysokou energetickou vibraci a pro svoji schopnost akumulovat, držet a předávat teplo. Nahřáté i studené kameny se používaly k léčení například v Číně, Indii, mezi jihoamerickými i severoamerickými Indiány, na Havaji, Polynésii. Složení kamenů je velice důležité, ať už pro horkou nebo studenou terapii. Množství akumulovaného tepla závisí na jejich velikosti a kvalitě.

Působení, které masáž s lávovými kameny nabízí, je velice rozsáhlé. Teplo z kamenů pomáhá v léčbě slabé kondice, detoxikace, zvyšuje mikrocirkulaci a tím přívod kyslíku pro zvýšení buněčného metabolismu. Stimuluje krevní oběh, podporuje imunitní systém, uvolňuje ztuhlé svaly, bloky, spazmy, reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Zvláčňuje pokožku a otevírá póry. Pomáhá při potížích s klouby. Silně podporuje správnou funkci lymfatického systému a odstraňování celulitidy. Zlepšuje energetický tok v lidském těle (energetických drah meridiánů) a harmonizuje energetická centra (čakry).

Tato masáž je velice relaxační a uvolňující. Lávové kameny pomáhají odstraňovat nespavost, stres, nervozitu a podobné "kamarády", které v dnešní uspěchané a hektické době hodně z nás má.

Jak masáž s lávovými kameny probíhá?

Velice důležitá je komunikace s masérem. Pracujeme přeci jen s horkými kameny a ne každému vyhovuje stejná teplota. Kameny se nahřívají ve speciálním ohřívači, který zaručuje stálou teplotu. Lávové kameny se nahřívají ve vodní lázni na 38-50°C. Nemějte obavy, že vás masér spálí. Kameny nejprve bere do ruky a poté masíruje, popřípadě přikládá na tělo.

Svaly nejprve uvolní a promasíruje jemnými hmaty rukama. Poté masíruje již jen kameny. Při masáži používá speciální aromatické oleje, které podporují léčivé účinky masáže a umocňují celou atmosféru.

Indikace:

odstranění stresu a napětí v těle stimulace krevního a lymfatického systému podpora detoxikace těla řešení problémů se spánkem zmírnění bolestí kloubů, revmatismu, křečí odstranění bolestí hlavy odstranění svalového napětí zvyšuje imunitu odstraňuje energetické bloky harmonizuje energetické dráhy (meridiány) a energetická centra (čakry)


Kontraindikace:

nádorová onemocnění, otevřené rány a modřiny, hypersensitivita na teplo, vysoký krevní tlak, nedávné operace, křečové žíly, infekční onemocnění, kožní infekce, sluneční popáleniny, záněty, těhotenství.


Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je více než tisíc let stará ayurvédská technika, která pomocí speciálních hmatů jemně ošetřuje a uvolňuje oblast ramen a horní části paží, šíje, hlavy a obličeje.

Působí zde na uvolnění zvýšeného svalového napětí a spoušťových bodů (triggerpointů), které způsobují bolesti v oblasti šíje, hlavy nebo očí. Povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, zlepšuje látkovou výměnu ve tkáních a blahodárně působí na pokožku hlavy a tím i na růst a výživu vlasů. Uvolňuje nejen fyzické, ale i psychické napětí. Tato oblast je totiž přímo napojená na centrum emocí v mozku (limbický systém), a tak má její relaxace výrazné účinky na zmírnění psychického napětí, úzkosti nebo depresí. Při pravidelném provádění tak poskytuje příjemné a účinné uvolnění od každodenního stresu, odstraňuje nespavost, pomáhá od bolestí hlavy a zlepšuje koncentraci.

Masáž se provádí vsedě a vleže. Ošetřuje se při ní oblast ramen, horní části paží, šíje, mezilopatkových a šíjových svalů, krku, hlavy a obličeje. Indická masáž hlavy se provádí přes oblečení, takže je vhodná i pro ty, kterým příliš nevyhovuje intimita např. při klasické masáži. Druhou část masáže, kdy je ošetřována vlasová část hlavy.

Účinky indické masáže hlavy:

 • Uvolnění svalového napětí v oblasti hlavy, krku, šíje a ramen, úleva od svalových bolestí

 • Zmírnění nebo odstranění bolestí hlavy, pomoc při migrénách

 • Zlepšení krevního a lymfatického oběhu v oblasti hlavy a šíje

 • Zlepšení odplavování toxinů a metabolitů ze tkání, zvýšení přísunu kyslíku a živin

 • Zlepšení funkce imunitního systému

 • Uvolnění a prokrvení pokožky hlavy má blahodárný vliv na vlasy. Podporuje jejich růst, zlepšuje kvalitu a zmírňuje jejich vypadávání

 • Podpora činnosti nervového systému, zlepšení koncentrace, pozornosti a soustředění, zlepšení okysličení mozku

 • Úleva od chronického stresu, působí proti úzkosti a psychickému napětí

 • Pomáhá "vyčištění mysli"

 • Pomoc při poruchách spánku a nespavosti

 • Zmírnění únavy očí

 • Pomáhá harmonizovat důležité energetické dráhy v oblasti hlavy a horní tři čakry

 • Navozuje pocit psychické pohody

 • Maximální relaxace a uvolnění

Indická masáž hlavy je vhodná pro každého, kdo potřebuje ulevit jak od psychického, tak od fyzického napětí. Velmi vhodná je pro lidi se sedavým zaměstnáním, pro lidi manuálně pracující, pro ty, kdo pracují ve stresu, ale také pro ty, kteří jsou nuceni v rámci svého zaměstnání celý den mluvit či držet vysokou pozornost.

Je určená pro všechny bez rozdílu věku - pro děti, dospělé i seniory.

Doporučení:

Pro příjemnější prožitek z masáže doporučuji neaplikovat na vlasy žádné laky či tužidla

Jelikož se masáž provádí i v oblasti obličeje, zvažte použití make-upu

Na masáž si vezměte pohodlné oblečení


CENÍK

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY        60 minut - 1000 ,-                                                             


INDICKÁ MASÁŽ HLAVY             

50 minut - 600,-